Murat Demir

Çok Şanslıyım :-)

Çok şanslıyım, artık yavaş yavaş anlamaya başlıyorum. Kendimi dinlemeyi, diplerdeki hayallerimi keşfetmeyi, insanları dinlemeyi ve daha iyi bir insan olmayı yavaş yavaş öğrenmeye başlıyorum...

 

Benzer konularda bir çok kitap, belgesel, film, dizi ve kurs. Hiç şüphesiz en çok fayda gördüklerim de tanışma fırsatı bulduğum harika insanlarla yaptığım sohbetler. İsim veremiyorum ama hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim. Hayatımda ki her olumlu anda illaki biriniz aklıma geliyorsunuz ve tekrar teşekkür ediyorum sizlere. Pek iletişim kuramasak ta şunu bilin ki aklımdasınız. İlerde bir gün mutlaka tekrar iletişim kuracağız, bir şekilde tekrar karşılaşacağımızdan eminim çünkü çok şanslı olduğumu biliyorum :-) 

 

Öncelikle şunu kabul etmeliyim ki; Hiç istemesen de hatalar yapmaya, yanlış şeyler söylemeye ve düşünmeye devam ediyorum. Bazıları için "insan olmak" dışında hiç bir bahanem yok. Şuan için özür dilemekle yetiniyorum ama daha fazlasını da yapmak istiyorum ve artık özür dilemek zorunda kalmayı hiç istemiyorum. Hedefim bunu başarmak...

 

Bir kaç yıl önce hayatımı değiştirmeye karar verdim. Belki çok yavaş ilerliyorum, belki zaman zaman yoldan saptım, bazen amacımı unuttum ama şundan eminim ki; şuanda sahip olduğum düşünceler benim şuana kadar ki en iyi halim. Daha iyi olabilirdim ve olmadım ama çok daha iyi olacağım. Bunda kararlıyım.

 

Bilirsiniz; herkesin içinde olduğu gibi benim içimde de bir ses var. Yaptığım, söylediğim ve hatta düşündüğüm her kötü şeyden sonra bu cılız ses bir sürü şey haykırıyor bana. Bazen verecek cevap bulabilsem bile "Neden?" ve "Eline ne geçti şimdi?" soruları hep başımın belası olmuştur. Artık bu sorular için cevap değil bir çözüm arıyorum. 

 

İlk önce içimi, bilinç altımı temizlemem gerekiyor, geçmişteki tüm olumsuzlukları unutmam gerekiyor. Bu çok zor ve çok zaman alıyor ama imkansız değil. İkinci paragrafta bahsettiğim kaynaklar sayesinde ve sohbetler sırasında bir çoğundan kurtuldum ve kurtulmaya devam ediyorum. Söylenen her kelime, verilen her bilgi için tekrar teşekkür ederim. 

 

İyi ki içimde o cılız ses var, iyi ki bu kadar iyi insanla tanışabildim. İyi ki o ilk kitabı okumaya başladım. İyi ki o kötü şeyleri yaşadım. İyi ki bir çok olumsuz şey duydum. İyi ki düşünmeyi seviyorum. İyi ki telafisi olmayan hatalar yapmadım. İyi ki beni koruyan birileri ve/veya bir şeyler var. İyi ki farkedebiliyorum... İyi ki seviyorum, yaşamayı, doğayı, insanları...

 

Çok teşekkür ederim, tanıdığım herkese, gördüğüm her insana, parkta açan çiçeğe, dinlediğim müziklerde, izlediğim filmlerde ve belgesellerde, okuduğum kitaplarda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Size, arkadaşlarınıza ve tüm yakınlarınıza da teşekkür ederim. Seni hiç tanımıyor olsam bile sana da çok teşekkür ederim. Harika bir insansın! 

Tags: 

Gözümü Kapattığım Anda

Her yer mavi,
Gözümü kapadığım anda
Her yer mavi.

Gördüğüm denizler,
Gördüğüm gökyüzü,
Gördüğüm gözler...

Her yer yeşil,
Gözümü kapattığım anda
Her yer yeşil.

Gördüğüm parklar,
Gördüğüm ağaçlar,
Gördüğüm gözler...

Her yer beyaz,
Gözümü kapattığım anda
Her yer beyaz.

Gördüğüm ay,
Gördüğüm yıldızlar,
Gördüğüm tenler...

Her yer sarı,
Gözümü kapattığım anda
Her yer sarı.

Gördüğüm papatyalar,
Gördüğüm güneş,
Gördüğüm saçlar...

Her yer pembe,
Gözümü kapattığım anda
Her yer pembe.

Gördüğüm ufuklar,
Gördüğüm dünya,
Gördüğüm yanaklar...

Her yer kırmızı,
Gözümü kapattığım anda
Her yer kırmızı.

Gördüğüm güller,
Gördüğüm meyveler,
Gördüğüm dudaklar...

Her yer rengarenk,
Gözümü kapattığım anda,
Her yer rengarenk.

Gördüğüm gökkuşakları,
Gördüğüm çiçekler,
Gördüğüm kızlar...

Tags: 

Teşekkür ederim, en içten şekilde teşekkür ederim.

Teşekkür ederim, en içten şekilde teşekkür ederim. Şu ana kadar yapabildiğim her şey için, sahip olabildiğim her şey için teşekkür ederim. Değerlendirdiğim fırsatlar için, geri çevirdiğim potansiyeller için, denediğim serüvenler için teşekkür ederim. En çok seveceğim filmin başrolünde oynadığım için teşekkür ederim. Özgür olduğum için, mutlu olduğum için, her an gülebildiğim için teşekkür ederim. Düşüncelerim için, hissedebildiklerim için, sevebildiğim için, döktüğüm göz yaşları için teşekkür ederim. Yenebildiğim korkularım için, yüzleşebildiğim endişelerim için, uygulayabildiğim planlarım için teşekkür ederim. Yaşayabildiğim hayallerim için, yaşayabileceğim hayallerim için, beni yaşatabilecek hayaller için teşekkür ederim. Vazgeçtiklerim için, yarım bırakabildiklerim için, tamamlayabildiklerim için teşekkür ederim.

İçerik Etiketleri: 

Senden hatıra kalsın

Senden hatıra kalsın
Erkek :Olsun sorun değil, senden hatıra kalsın, adını bilmediğim kanatsız bir melek yapmıştı derim soranlara :-)
Kız (1. Senaryo) :Dur bir de diğer ayağına basayım o zaman, daha fazla kişi sorsun :-) Bu arada Melek değil Rüyaydı dersin :-)
Kız (2. Senaryo) :Dur bir de tokat atayım o zaman. Yanlış kıza asılmıştım dersin soranlara!..

Kişiler: 

Erkek : Olayları fırsata çevirmek için pusuya yatmış bir erkek

Kız (1. Senaryo) : Adı gibi sadece bir rüya...

Kız (2. Senaryo) : Agresif bir kız...

Kaynak: 

Murat Demir

Tags: 

Pages